Komunitní práce Liberec, o.p.s.

Novinky

ZIMNÍ OBDOBÍ (20.12.2013)

Proto se naši zaměstnanci Komunitních prací Liberec vrhli na rozsáhlý areál LVT, který zbavili drobného odpadu a nečistot, shrabali obrovské hromady listí, což je činnost v prosinci jistě neobvyklá a dále upravili plochu výstaviště.
Dalším úkolem, kterého se naši zaměstnanci ujali, byl úklid skutečně velmi zanedbaných sklepních prostor domu v Orlí ulici. Jednalo se o několik kontejnerů zatuchlých oděvů, hadrů, nábytku a další všelijaké veteše, a bohužel také včetně exkrementů. Není to zrovna práce, do které by se hrnula firma z komerční sféry. A pokud ano, jistě by si za tuto zakázku nechala ráda dobře zaplatit. A nutno dodat, že její nárok by byl rozhodně oprávněný. I toto je důležitý aspekt činnosti Komunitních prací Liberec, která tyto činnosti vykonává v rámci svého rozpočtu, a úspory města jsou v těchto případech zcela evidentní.
K vyklízení bytů v organizacích města Liberce jsou ostatně naši zaměstnanci zváni poměrně často. Byť to zdaleka nejsou tak extrémní případy, jako tomu bylo např. u domu v ulici Orlí. V prosinci jsme též vyklízeli 2 byty po klientech v Domě s pečovatelskou službou na Burianově ulici.
A naposled se k činnostem uvnitř budov vrátíme zmínkou o pracovním úkolu od MML v prostoru bývalého kina Varšava. Naši zaměstnanci byli pověřeni k odstranění obležení stěn objektu pro měření vlhkosti a plísně. Nakonec se z toho vyklubal týden perné dřiny, kdy naši lidé strhli obložení stěn, odstranili řady sedaček, kus pódia, podlahu a to včetně prostor prvního patra a balkónu.
K tomu všemu samozřejmě vykonáváme pravidelný úklid přidělených lokalit a jsme přesvědčeni o tom, že nebýt naší činnosti, sídliště Dobiášova, Kunratická, Broumovská, okolí Tipsport arény, Fügnerova a prostory lokality Na Rybníčku, by byly v mnohem, mnohem horším stavu, než jsou nyní.
A abychom se vrátili k úvodu, i nadále jsme připraveni poprat se se sněhovou nadílkou. Ta však bohužel/bohudík ne a ne přijít. Ale až tu bude, věřte, že naše pracovníky ve vestách s nápisem „Pracuji pro statutární město Liberec“ na ulicích s hrablem určitě potkáte.Vyrobila ANTEMA - internetové stránky

Komunitní práce Liberec - ilustrační foto
Komunitní práce Liberec - ilustrační foto