Komunitní práce Liberec, o.p.s.

Novinky

JARNÍ ÚKLID V ULICÍCH NAŠEHO MĚSTA (05.05.2013)

Zima nám skončila, počasí se přehouplo téměř do léta a odhalilo nám tu nevzhlednou paseku, velké množství odpadu, které bylo doposud ukryto pod sněhovým povrchem. Pro Komunitní práce o.p.s. tedy začalo perné a hektické období úklidu drobného nepořádku, které tolik hyzdí okolí našich cest, sídlišť a veřejných prostranství.
Z tohoto důvodu jsme byli delegování příslušným odborem MML k úklidu sídlišť Dobiášova, Broumovská, Kunratická, Králův háj, Nové Pavlovice a malé sídliště pod nádražím. Tyto lokality dostaly svou prioritu a již nyní můžeme potvrdit, že se zde naplnilo přes 230 normovaných pytlů odpadem, přičemž přímo na sídlišti u ulice Dobiášova je umístěn velkokapacitní kontejner, který byl taktéž již vyvezen. A ruku na srdce, neustále nás tam ještě hromada práce čeká.
Neopomínáme ale také úklid jednotlivostí typu cyklostezka, přehrada, skatepark, prostě místa, která s příchodem pěkného počasí jsou a budou více využívána.
Ovšem k našim úkolům patří také pomoc magistrátním budovám při jarní údržbě jejich objektů, stěhování, úklidu a podobných činností. Naše zaměstnance vřele uvítali například školky MŠ Malínek, MŠ Jeřmanická, MŠ Kytička, MŠ Údolní, Purkyňova, Gagarinova, Korálek, Kamarád a mnoho dalších. Celý seznam těchto zařízení je samozřejmě k dispozici v sídle Komunitních prací Liberec na Jablonecké ulici. Nemusíme snad ani dodávat, že tato pomoc nesmírně šetří finanční prostředky zmíněným objektům.
Zároveň KPL spolupracuje při organizaci nejrůznějších kulturních akcí, jako například příprava prostor určených k setkání se sportovci Liberecka, příprava a úklid po Šibřinkách, koncertu při výročí vstupu ČR do NATO, úklidu LVT a jiných podobných akcích.
Často osvědčených služeb KPL využívá také sociální odbor ke spolupráci při úklidů bytů hendikepovaných seniorů, nebo vyklizení a vystěhování městských bytů.Vyrobila ANTEMA - internetové stránky

Komunitní práce Liberec - ilustrační foto
Komunitní práce Liberec - ilustrační foto